Eerste overname door voormalig vluchteling
De Gambiaanse ex-vluchteling Bamalang Cham (29) is sinds 1 augustus eigenaar van de Hilversumse vestiging van Vulpunt, een franchiseketen gespecialiseerd in het bijvullen van printercartridges.
1. U deed mee aan het experiment ‘Vluchteling en bedrijfsovername’, een initiatief van de Stichting
'Ik wilde altijd al een eigen bedrijf hebben. In Gambia was ik eigenaar van een goed draaiend toeristenbureau. In maart verloor ik mijn baan als installateur bij detacheringbedrijf DIT, waarna ik de mogelijkheden ging bekijken. Eerst wilde ik auto’s vanuit Nederland naar Gambia exporteren. Maar de opstartkosten waren te hoog en de risico’s te groot. Na het inzien van de cijfers van deze Vulpunt-winkel besloot ik daarvoor te gaan.'
2. Hoe kwam u aan de financiële middelen?
'Ik heb financiering ontvangen bij Qredits, een stichting die krediet verleent aan kleine ondernemers. Ze waren erg enthousiast over mijn bedrijfsplan.'
3. Wat zijn uw ambities?
'De omzet van het bedrijf is nu een kleine €65.000. In 2010 wil ik minimaal de €80.000 halen. Ik maak gemakkelijk praatjes met de klanten en dat wordt gewaardeerd. Uit deze contacten komen weer nieuwe mogelijkheden voort. Bovendien heb ik niet een auto gekocht, waarmee ik naar bedrijvenkan om grotere klanten voor dit bedrijf te interesseren.'
Desondanks kan Qredits geen absolute garanties geven voor de juistheid en de volledigheid ervan. De verstrekte informatie is bedoeld als beschrijving van de dienstverlening van Qredits, niet als aanbod, beleggingsadvies of financiële dienst. Qredits behoudt zich het recht voor de informatie op ieder moment en onaangekondigd aan te passen. Het foutloos en zonder onderbrekingen functioneren van deze website wordt niet gegarandeerd.
Qredits en eventuele andere leveranciers aanvaarden geen aansprakelijkheid voor de inhoud van deze site. Aan de verstrekte informatie kunnen geen rechten worden ontleend. Ook voor de inhoud van sites van derden waarnaar deze site verwijst of die naar deze site verwijzen wordt geen aansprakelijkheid aanvaard.
Voor deze website geldt geen overnemingsvrijheid en zijn alle auteursrechten van toepassing, inclusief die uit artikel 15 van de Auteurswet. De verstrekte informatie is alleen bedoeld voor eigen gebruik. Het overdragen, verveelvoudigen, bewerken of verspreiden ervan is niet toegestaan. Als bezoeker van deze site bent u verplicht eventuele aanwijzingen van Qredits over het gebruik van de informatie op te volgen. Het Nederlands recht is van toepassing.

