Milagros deelt hoe het is om ondernemers op Bonaire te coachen, trainen en adviseren.
Team Personeel & Organisatie
De eerste persoon die je tegenkomt als je gaat werken bij Qredits? Dat is waarschijnlijk Hylke! Als HR-Adviseur regelt ze alles rondom personeel, maar ze zorgt er vooral voor dat iedereen zich gezien, gehoord en welkom voelt. Een rol die perfect bij haar past. Maar wat houdt haar werk precies in?
Bij Qredits is Hylke de enige HR-Adviseur, dus alles rondom personeel komt bij haar terecht. “Van sollicitaties en verzuim tot contracten en onboarding.” Eén van haar belangrijkste taken? Nieuwe collega’s een warm welkom geven. “Misschien ben ik daar een beetje nauwkeurig in, maar ik vind het belangrijk dat iemand zich vanaf dag één echt gezien voelt. Alles wordt geregeld: een goed inwerkprogramma, praktische zaken en een team dat klaarstaat om de nieuwe collega te ontvangen.”
En dat geldt niet alleen voor de eerste werkdag. Hylke zorgt ervoor dat ze zichtbaar en benaderbaar is. “Ik werk overal en nergens. Meestal in Almelo, dan weer bij Risk of op één van de andere afdelingen en regelmatig bij de andere regiokantoren.” Zo blijft ze in contact met collega’s en weet ze wat er speelt. “Wat ik overal voel, van Almelo tot de Cariben, is de oprechte interesse in elkaar. Je hoort er meteen bij, of je hier net begint of al 13 jaar werkt.”
Een warm welkom,
Dat is werken bij Qredits.
“HR kan heel administratief of beleidsgericht zijn, maar bij Qredits draait het om mensen. Hier kan ik gewoon bij collega’s aanschuiven, gesprekken voeren en echt betrokken zijn.” Ook de uitdagingen die bij HR komen kijken gaat Hylke graag aan.
“Langdurig verzuim bijvoorbeeld. Niemand zit thuis omdat hij of zij dat leuk vindt. De uitdaging is om daar zo goed mogelijk mee om te gaan: wat heeft iemand nodig? Wat is helpend en wanneer juist even niets? Ik verplaats me vaak in de ander en denk dan: hoe zou ik het zelf willen?”
Betrokken zijn bij collega's,
Dat is werken bij Qredits.
Eén van Hylke’s projecten was het MTO (medewerkerstevredenheidsonderzoek), dat ze samen met de directie uitvoerde. De resultaten? “Wat me het meest opviel was de vraag: In welke mate zou je Qredits aanbevelen bij vrienden en familie? Daar kwam een bijzonder hoge score uit. Dat vond ik echt mooi om te zien.” Maar wat haar persoonlijk het meest raakte, was de uitkomst over de bedrijfscultuur. “Iedereen gaf aan zich fijn, veilig en welkom te voelen. En dat is zó belangrijk. Dat Qredits een plek is waar mensen zich op hun gemak voelen, waar ruimte is voor groei en waar we écht naar elkaar omkijken.”
Voor Hylke is het sociale aspect van Qredits een groot pluspunt. “We zijn meegaand, ruimdenkend en geven mensen kansen. Zoals we dat bij onze ondernemers doen, doen we dat ook bij onze eigen collega’s. En ik krijg hier de ruimte om HR op mijn manier te doen. Als ik een dag in Amsterdam wil werken of een middag bij de Klantenservice zit, vindt niemand dat raar. Sterker nog: het wordt juist aangemoedigd.”
De vrijheid om je functie op jouw manier in te vullen,
Dat is werken bij Qredits.